Беремо в борг у приватних осіб

06.08.17 - 22:06

Взаємодія між позичальником і позикодавцем відбувається на підставі цивільного законодавства. Сторонами процесу можуть бути фізичні та юридичні особи.

Умови надання позики передбачають стандартні поняття - відсотки, як плату за користування, термін на повернення боргу і суму, розраховану за бажанням позичальника, але не перевищує встановлений для нього ліміт кредитором.

У законодавстві немає обмежень, що поширюються на основні умови кредитування. Приватний Займодатель здійснює діяльність за свої особисті кошти, тому має право самостійно призначати плату за свої послуги.

Наявність процентної ставки має бути прописано в договорі, в іншому випадку позика буде вважатися безвідсотковою.

Коротка довідка
Якщо в контракті зазначено, що надання коштів здійснюється під відсотки, але не вказано під які саме, то кредитування буде відбуватися під ставку, відповідну ключової ставки НБУ (дійсну на поточну дату і встановлену за місцем реєстрації кредитора).

Більшість кредитних договорів оформляється на невелику суму - від 1 до 20 тис. грн. Терміни також стислі - до 2-3 місяців. Процентна ставка по таких позиках варіюється від 0,3 до 2% в день. Умови кредитування схожі на пропозиції МФО, відмінності тут тільки в процедурі оформлення. Міні кредити видаються без застави. Тому варто звертати увагу на онлайн-кредити в інтернеті.

Є інші види позик у приватних осіб, що відрізняються більшими розмірами. Так, можна взяти гроші в борг від тисячі до кількох мільйонів гривень. У різних інвесторів існують різні підходи, деякі дають такі суми під заставу майна (квартири, транспортного засобу, антикваріату або прибуткового бізнесу), інші ж мінімізують ризики за рахунок високих відсотків.

Процентна ставка в цьому випадку варіюється від 12 до 35% річних в залежності від особистих уподобань кредитора і надання забезпечення. Середньостатистичні терміни кредитування - 2-3 роки, але можна зустріти пропозиції і на 7-10 років (за умови, що сума договору буде максимальною).

Вимоги до позичальника

Пропозиції приватних осіб виглядають досить привабливо, особливо на тлі мінімальних вимог до клієнта.

Як і в будь-якої фінансової організації у приватних інвесторів є свої вимоги до позичальників, які найчастіше відрізняються віковими рамками і допустимим доходом.

Типові вимоги:

Вік від 20 (рідше з 18) років до 60 (65 при невеликих кредитах на короткий термін) років.
Повна дієздатність фізичної особи.
Стабільний дохід.

Як правило, взяти в борг можуть тільки громадяни, які мають хоча б один постійний джерело доходів, в якості якого може бути прибуток від бізнесу, заробітна плата, дохід від здачі в оренду власності, соціальні та пенсійні виплати, аліменти та ін. Разом з тим в інтернеті можна знайти кредиторів, що пропонують гроші і без вимог до доходу.

Джерело