Вимикачі для світла, їх типи та особливості проведення монтажних робіт

21.03.23 - 13:17

first_imageЗвичайний вимикач для світла давно став буденним пристроєм у дизайні приміщень. Принцип його роботи досить простий — при натисканні клавіші для вмикання відбувається замикання мережі та струм надходить до лампочки.

Коли відбувається вимкнення, мережа просто розривається. Вибір відповідного варіанта відбувається переважно за такими критеріями:

  • Кількість клавіш.
  • Дизайн.
  • Матеріал виготовлення.
  • Тип монтажу.
  • Наявність чи відсутність додаткової індикації.

Сучасні умови внесли певні корективи, добір ускладнився, але змінився і функціонал.

Підвищення вимог щодо комфорту приміщень призвело до того, що простий пристрій не задовольняє користувачів. Цьому є певні причини, наприклад, у спальні, після вимкнення світла, доводиться деякий час йти темрявою, що може призвести до травмування. Подібна ситуація може виникнути у довгих коридорах, великих кімнатах, складських чи виробничих будівлях.

Для вирішення проблеми були розроблені прохідні та перехресні (проміжні) електричні вимикачі. Застосування подібних пристроїв дозволило вирішити проблему, і тепер не обов'язково проходити темнотою — світло можна відключити у зручному місці. Однак між цими типами перемикачів є деякі відмінності, які слід враховувати під час вибору та монтажу.

Відмінності прохідних та перехресних електричних вимикачів

Представлений варіант швидше можна назвати перемикачем, оскільки в процесі роботи він не вимикає подачу електроенергії, а перенаправляє її в інший напрямок. Відбувається регуляція живлення не з однієї, а з двох точок приміщення — відповідно, електроланцюг не переривається, а перенаправляється в іншу точку. Таким чином, увімкнувши світло в одній частині кімнати, можна здійснити його відключення в іншій, скориставшись додатково встановленим блоком.

Застосовувати подібний варіант можна не тільки для приміщень з великою площею, але і для невеликих спалень. У такому випадку один вимикач світла розміщується при вході до кімнати, другий біля спального місця. Вимкнення світла відбувається без необхідності вставати. Однак монтаж подібної системи краще доручити професіоналам, які зможуть правильно розташувати всі необхідні механізми та дроти.

Пристрої перехресного типу дають можливість керувати електрострумом із трьох або більше точок приміщення. Використовуватися можуть як у великих об'єктах, так і в невеликих окремих кімнатах. Наприклад, один побутовий електричний вимикач монтується при вході, а два інших у зручних місцях, наприклад, з двох боків двоспального ліжка. Це забезпечує максимальний рівень комфорту для кожного.

При виконанні монтажу такої системи застосовуються прямі та перехресні типи пристроїв. Перші розташовуються виключно з обох боків розробленої схеми, другі — розташовуються між ними. При помилковому встановленні або виборі невідповідного варіанта керуючого блоку на вході в кімнату, вся змонтована система не працюватиме. Довірити роботу з встановлення та проведення живлення краще майстрам.

Перед тим, як купити електричні вимикачі та приступити до їх монтажу, необхідно врахувати такі фактори:

  • Допускається монтаж прохідних або проміжних пристроїв як звичайних в простих електромережах. У складних схемах використовувати проміжні варіанти замість інших не вийде через відмінності в принципі роботи.
  • При монтуванні електроланцюга з використанням від трьох вимикачів по краях обов'язково розташовуються блоки прохідного типу, а між ними ставиться перехресний.
  • При встановленні складної електросхеми з декількома точками керування знадобиться велика кількість кабелю, оскільки електрострум йде в декількох напрямках.

Перед тим, як вибрати вимикач світла, необхідно уточнити його тип у продавця. Це дозволить уникнути надалі зайвих проблем. У разі виникнення складнощів дізнатися інформацію можна у супровідних документах до товарів.

Комментарииcomm.jpg

captcha code
Отправить